Lietuvių kalbos ir kultūros klubas kitakalbiams


 

Akimirka iš pirmojo "Avici Lituanici" klubo susitikimo. Klubo archyvo nuotr.

Akimirka iš pirmojo “Avici Lituanici“ klubo susitikimo. Klubo archyvo nuotr.

Dažnas kitatautis iš savo studijų Klaipėdoje nori pasisemti kuo daugiau patyrimo. Šiam tikslui pasiekti padeda lapkričio 12 dieną savo duris atvėręs Lietuvių kalbos ir kultūros kitakalbiams klubas “Amici Lituanici”. Nuo lapkričio 12 dienos jau įvyko du “Amici Lituanici” susitikimai. Trečiasis, Kalėdinis klubo susitikimas, planuojamas gruodžio 12 dieną. Kalėdiniame klubo “Amici Lituanici” susibūrime laukiami visi, norintys daugiau sužinoti apie lietuviškąsias Kalėdų tradicijas arba pasidalinti šios šventės kultūra savo šalyse. Šventinis klubo susitikimas vyks Humanitarinių mokslų fakultete, 402 auditorijoje.

Žinių Klaipėdos universitete semiasi ir uostamiesčio, ir kitų Lietuvos miestų gyventojai. Netgi čia gausu ir studentų, atvykstančių iš užsienio kraštų. Užsieniečiams studijos Klaipėdos universitete – ne tik puikus būdas plėsti savo žinias, siekti profesionalumo būsimos karjeros srityje, bet ir nepamainoma pažintis su Lietuvos kultūra bei pačia lietuvių kalba.

“Amici Lituanici” – kalbų ir kultūrų centro idėja

Kalbų ir kultūrų centras Klaipėdos universitete savo veiklą vysto jau kone 15 metų. Per šiuos ilgus darbo metus įvykdyta daugybė projektų. Centro, įsikūrusio Klaipėdos Humanitarinių mokslų fakultete, veikla plati – čia vyksta įvairių užsienio kalbų mokymai, užsiimama kultūrine bei moksline veikla. Didelio populiarumo kalbų ir kultūrų centre sulaukia lietuvių kalbos žiemos ir vasaros kursai užsieniečiams, norintiems išmokti ar pagilinti jau turimas savo lietuvių kalbos žinias. Šių kursų organizatoriams bei dalyviams ir kilo mintis plėsti savo veiklos kryptis ir atidaryti klubą kitakalbiams “Amici Lituanici”.

Sunku rasti, kur bendrauti lietuviškai

“Užsieniečiai, gyvenantys ar studijuojantys uostamiestyje neretai pasigenda galimybės gilinti savo lietuvių kalbos žinias. Nors ir gyvena Lietuvoje, jie teigia, jog bendrauti lietuvių kalba progų pasitaiko retai” – sako kalbų ir kultūrų centro direktorė Jūratė Derukaitė. Tad “Amici Lituanici” klubo idėja – kartą per mėnesį rengti susitikimus, kuriuose užsieniečiai galėtų bendrauti lietuvių kalba, sužinoti daugiau apie mūsų šalies kultūrą, plėsti savo pažinimo ribas bei gerai praleisti laiką bedraminčių kompanijoje. “Tai galimybė bendrauti ir bendradarbiauti ne tik Lietuvių kalbos kursų metu, bet ir toliau tęsti užsimezgusį bendravimą”, – apie lietuvių kalbos ir kultūros kitakalbiams klubo idėja kalba Jūratė Derukaitė.

Lietuvių kalbos klubas – terpė spalvingų kultūrų atstovams

Klubo iniciatoriai sulaukė nemažo dalyvių susidomėjimo, jau pirmajame susitikime dalyvavo apie 15 žmonių. Spalvingas ir užsienio šalių sąrašas iš kur yra atvykę klubo nariai – tai ir Baltarusija, Vokietija, Libanas, Prancūzija, Nigerija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Indija ar netgi Peru. Tad klubo dalyviai gali ne tik gilinti žinias apie Lietuvą, bet ir pasidalinti tarpusavyje savo šalių kultūra, kalba, tradicijomis. “Žinoma, klubo veikloje gali dalyvauti ne tik jau pramokę lietuvių kalbą užsieniečiai. Klubas yra atviras visiems, norintiems bendrauti, susiburti ir sužinoti daugiau užsieniečiams”, – dalyvauti klubo veikloje skatina kalbų ir kultūrų centro direktorė Jūratė Derukaitė. Domėtis Lietuvos kultūra bei kalba, dalyvauti klube “Amici Lituanici”, užsieniečius gyvenančius Klaipėdoje skatinkime ir mes. Nepamirškime informuoti savo kitakalbių draugų apie Kalėdinį “Amici Lituanici” susibūrimą, šventės geriausia proga pažinti vieni kitus!

Fausta Kalinauskaitė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: