Kur mokslas žengia koja kojon su kūryba


Klaipėdos „Varpo“ gimnazija švenčia 25 metų jubiliejų. Ši mokykla turi kuo didžiuotis.  Puikūs gimnazistų olimpiadų ir konkursų įvertinimai, meno pasiekimai ir prieš keletą metų pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Klaipėdos universitetu. Visa tai džiugina ir skatina tobulėti.

Mokytojai lygūs su mokiniais

Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos direktorius Valerijus Kuzliakinas, pradėjęs dirbti nuo pirmų mokyklos gyvavimo dienų, džiaugiasi, kad ši mokykla mokiniams suteikia ne tik daug galimybių. „Čia kuriama ir jauki atmosfera vaikui“,- teigia mokyklos direktorius ir akcentuoja, kad tam, kad mokykloje vaikas jaustųsi gerai, labai svarbu atitinkama  mokytojo komunikacija su mokiniu. „Mokykloje dirbantis mokytojas nenori parodyti, kad jis yra aukščiau vaiko. Jis nori parodyti, kad jis yra jo draugas“,- teigia V. Kuzliakinas.

Mokytojo misija

Gebėjimas bendrauti su vaiku per pamokas ir po jų  – viena svarbiausių gero mokytojo savybių. Tą patvirtina „Varpo“ gimnazijos geografijos mokytojas Egidijus Preikšas. Mokytojas ir pats prieš keletą metų baigė „Varpo“ gimnaziją. Jo žodžiais, mokytojas turi ne tik aiškiai išdėstyti savo mokomą dalyką, bet ir palaikyti draugišką ryšį su mokiniais ir mokėti paguosti, jei reikia. Juk jis atlieka labai svarbią ugdomąją misiją. „Svarbiausia – ne mokymosi rezultatai, svarbiausia, kad mokyklą pabaigę mokiniai išeitų gerais žmonėmis“- teigia Egidijus.

Kūryba – geriausias būdas atrasti save

Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje besimokantys moksleiviai turi galimybę  ne tik mokytis, bet ir realizuoti save. Mokykloje veikia įvairūs neformaliojo ugdymo būreliai, kuriuose mokinys gali atskleisti savo talentą.  Sportinių žaidimų būrelis, šokių kolektyvas „Svajoklis“ , liaudiškos muzikos ansamblis „Joginta“,  choras „Vaivora“, meninis skaitymas ir kita. Jie padeda vaikui atrasti savąją kryptį. „Varpo“ gimnazijoje jau dvidešimt metų dirbanti lietuvių kalbos mokytoja – ekspertė Violeta Beniulienė teigia, kad mokinys visada gali kurti. Jos žodžiais, talentą nesunku pamatyti akyse. 2008 metais Violeta Beniulienė tapo „Metų mokytoja“, šis titulas jai suteiktas dėl kultūrinės ir meninės veiklos puoselėjimo. „Į mokyklą ateina vaikas ir jis čia ieško savęs, o mokytojas, atradęs jame burtelį, padeda jam atsiskleisti“ – kalbėjo V. Beniulienė.

Klaipėdos mero meilė muzikai

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, atvykęs pasveikinti „Varpo“ gimnazijos jubiliejaus proga, neslėpė nuostabos ir džiaugsmo dėl ypatingai kūrybingos mokyklos veiklos. Džiaugdamasis, kad ši mokykla yra Klaipėdoje, linkėjo sėkmės ir skatino išlikti tokiems kūrybingiems ir ateityje. „Neslėpsiu, jaučiu meilę muzikai, todėl šioje mokykloje jaučiu, kaip skamba daina, šypsenos… Skamba viskas“,- šventės metu kalbėjo miesto meras.

Mokykla – ne sunkus ar kankinantis gyvenimo periodas, o nuostabus vaikystės ir jaunystės laikas, kuomet esi visada išklausytas, laukiamas ir mylimas. Tokioje mokykloje kiekvienas gali drąsiai skleistis. Gimnazijoje įgytos žinios ir meninė veikla vaikui padeda siekti gyvenimo aukštumų, todėl svarbu, kad Mūsų Vaikai turėtų galimybę ne tik mokytis, bet ir kurti bei atrasti save.

  Petravičiūtė Gerda

Gimnazijos absolventė  Gerda Petravičiūtė parengė vaizdo reportažą, taip pagerbdama savo mokyklą ir sveikindama visą bendruomenę jubiliejaus proga. KU žurnalistikos studentės Gerdos TV reportažas parengtas studijuojant „Reporterio darbo žiniasklaidoje“ dalyką. Dalyko dėstytoja Edita Valinčienė, operatoriai: Mantas Ignatjevas ir Vidas Valinčius. Reportažas sukurtas Klaipėdos universiteto Medijų laboratorijoje.

Comments

 1. Lina says:

  Pati geriausia mokykla ir šauniausi mokytojai. Labai Jūsų visų pasiilgau!

 2. Bender says:

  Asmenybiu skirstymas cia iprastas reiskinys. Jau nekalbu mokiniu bendradarbiavima su mokytojais, o apie mineta “lygybe“ netikiu. Zinoma nekalbu apie visus mokytojus. Motyvacijos is mokytoju – 0, kai kasdien girdi “niekur neistosi tu“ 🙂 Prasciausias mano sprendimas po pagrindines mokyklos – sitos gimnazijos pasirinkimas. Tik mano nuomone.

 3. Kornelija says:

  Preikšas geriausias.

 4. Ahoy says:

  Per daug patoso. Yra tik vienetai tikrai kompetetingų ir malonių mokytojų, o pati mokykla niekuo per daug neišsiskirianti, svyruojanti apie vidurkį. Iš senesnių laidų pasakojimų susidaro įspūdis, jog ypatinga kažkada ir buvo, bet dabar – tikrai ne.

 5. Elena says:

  Aš mokiausi šioje mokykloje, beje toje pačioje klasėje kaip ir E. Preikšas 🙂 ir iš mokyklos laikų liko tik patys geriausi atsiminimai 🙂

 6. Erezijas skleidžiantis straipsnis, toliau nesiplėtosiu ir nevertinsiu, nesinori gadinti reitingo, vien dėlto, kad asmeniškai man turinys – propaganda. Vien ta metaforiška antraštė nesižiūri, o toliau utopijos priekoniu pagardintas tekstas, skirtas idealaus pasaulio praktiškai idealiai mokyklai ir jos atstovams. Stilistinės pusės nevertinsiu, nes ne man tą daryti, tik pasikartosiu, kad kitą kartą norėtūsi objektyvumo turinio atžvilgiu, sėkmės. 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: